Canisterapie

Členové sdružení mají mnohaleté praktické zkušenosti v oblasti poskytování canisterapie. Letos již desátým rokem probíhá projekt „CANISTERAPIE PRO HANDICAPOVANÉ DĚTI A MLÁDĚŽ", který je financován z grantu Statutárního města Ostravy a ze sponzorských darů. Z praxe již ověřené pozitivní působení psů vede k řešení problémů psychologických, citových a sociálně integračních u dětí s těžkým zdravotním postižením, poruchami komunikace a autisty, zvýšení jejich motivace při rehabilitaci a povzbuzení imunity jejich organismu prostřednictvím kontaktů s pejsky. Sdružení poskytuje canisterapii v těchto zařízeních - Základní škola Ukrajinská a 17. listopadu v Ostravě, ÚSP Petřvald, ÚSP Hlučín, Dětské centrum Čtyřlístek v Opavě, Dětské centrum Domeček v Ostravě, Centrum rané péče Beruška a Sagapo v Bruntále, Klub Klubíčko, Sdružení pro pomoc mentálně postiženým v Bruntále, Rehabilitační ústav v Hrabyni, Slezská Diakonie v Českém Těšíně.

Od roku 2001 pravidelně probíhá canisterapie v domovech pro seniory v rámci projektu „CANISTERAPIE PRO SENIORY". Canisterapeuté velice úzce spolupracují se sociálními pracovnicemi, nebo jiným odborným personálem, tak aby účinky canisterapie byly cílené a vedly k posílení žádoucího chování u klienta. Canisterapie je prováděna buď skupinově nebo individuálně, vše se pečlivě dokumentuje a vyhodnocuje. Naši členové se svými pejsky docházejí do těchto Ostravských zařízení - Domov pro seniory Sluníčko Syllabova, Domov pro seniory Magnolie Sirotčí, Domov pro seniory Slunečnice, Domov pro seniory Kamenec a Domov Jistoty v Bohumíně, Domov Duha v Novém Jičíně.