Výcvikové pobyty

Sdružení spolupracuje i s jinými občanskými sdruženími a právními subjekty. Organizuje pravidelný výcvik a víkendová soustředění s pejsky, tábory a pobyty s ukázkami výchovy a výcviku psů.

Spolupracujeme například a Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Stonožka, Domem dětí a mládeže v Hlučíně, Sdružením zdravotně postižených v Hrabyni, občanským sdružení Plamínek, občanským sdružením ABAK, občanským sdružením BES a dalšími.

O prázdninách pravidelně jezdíváme na letní tábory s hendikepovanými dětmi ze sdružení Stonožka a Klubíčka. Děti mají možnost vyzkoušet jízdu s pejsky ve speciální čtyřkolce, kterou lze využít k projížďce i v náročnějším terénu. Děti se rády zúčastňují soutěží se psí tématikou. Zkoušejí si základní povely a výcvik pejsků.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit je mazlení a polohování s pejsky (terapie za pomoci psa, kdy dochází k přenosu energie a tak k uvolnění a rehabilitaci). V zimě pak jezdívá naše sdružení s dětmi do Karlovy Studánky, kde pejsci vozí děti na severských saních, staví spolu sněhuláky a zažívají společně zimní radovánky. Děti tyto akce mají velmi v oblibě a i my zažíváme s nimi báječné okamžiky.