Polárka v Hrabyni

V pátek 19.9.2014 se na Památníku II. světové války v Hrabyni uskutečnilo setkání s uživateli sociálně terapeutické dílny Polárka z Bruntálu. Členové sdružení Dogma a dobrovolníci připravili pro Polárku zajímavý den s pejsky.

Díky podpoře vedení Slezského zemského muzea v Hrabyni navštívila celá skupina zdarma vnitřní expozici památníku.

Po prohlídce se každý mohl projet na čtykolce tažené psy. Nadšený Onyx - velký švýcarský pes, temperamentní novofundlandská fenka Bublina a zkušený zlatý retrívr Alfík byli výbornými tahouny. Všechny přítomné nadšeně povozili na čtyřkolce lipovou alejí u památníku. Ostatní vřele skandovali a fandili, aby co nejvíce povzbudili pejsky i ostatní kamarády. Libor Macháček junior a Matěj Sonnenschein pak jezdili na koloběžce a řídili čtyřkolku. Další pejsci kerníci a novofundlandský pes Flíček tvořili společně s Terezou Chřibkovou a Andreou Macháčkovou polohovací tým pro unavené a odpočinku potřebné kamarády z Bruntálu. Zázemí pro canisterapii bylo v restauraci u památníku. Tady taky všichni společně poobědvali a na závěr zasoutěžili o ceny, které pro tuto akci darovala firma STAZ s.r.o. Každý zúčastněný dostal tričko a kšiltovku s logem věnovanou panem Ing. Gerhardem Steinem. Bonbony a blikající světýlka věnovalo sdružení Dogma. S elánem a temperamentem celým dnem provázel, vodil pejsky, vymýšlel hry a soutěže Libor Macháček. Děkujeme za podporu této akce.

Napsali o nás (Region Opavsko)